Styrelse, kursledare, tävlingsdansare & funktionärer 2017

Styrelse


Övre raden från vänster:

Håkan Raflund (ordf.)

Suzanne Jensinger (vice ordf.)

Evert Lindén (kassör)

.

Från vänster:

Pia Andersson (sekreterare)

Mats Meijer (ledamot)

Stefan Fagerström (ledamot)

Från vänster:

Lene Vinterbladh (ledamot)

Håkan Stanley (ledamot)

Kursadministratör


Lene Vinterbladh

(Medlemsregister, kursanmälningar, avbokningar mm.)

Musikansvariga 2017


Från vänster:

Mats Meijer (sammankallande)

Ann-Christin Lundin

Lars Hägg (endast våren)



Agneta Bengtsson

Irene Rönnstrand

Lars Rönnstrand

Från vänster:

Thomas Hagman

Benny Johansson

Stefan Riese



Suzanne Jensinger

Camilla Timrup

Mats Andersson

Från vänster:

Håkan Raflund

Lena Modin Raflund

Göran Svensson



Ingvar Sundqvist

Mikael Forslund (endast våren)

Ann Johansson

Från vänster:

Monica Kallman

Camilla Stolpe

Interna kursledare 2017


Från vänster:

Håkan Raflund

Lena Modin Raflund

Margareta Mannerfelt



Mats Lindblad

Annika Rosenqvist

Lasse Rosenqvist

Från vänster:

Ann-Cristin Lundin

Tove Fallsten

Mikael Ewald



Peter Algotsson

Linda DAmore

Agneta Bengtsson

Från vänster:

Göran Svensson

Fredrik Persson

Thomas Odin



Lena Hansson

Camilla Timrup

Mats Andersson

Från vänster:

Fransisca Isaksson

Ingvar Sundqvist

Mikael Forslund



Stefan Riese

Suzanne Jensinger

Benny Johansson

Från vänster:

Stefan Fagerström

Pia Fagerström

Kristina Gray



Johan Alteir Tuvesson

Johanna Sjögren

Fritz Brorsson

Från vänster:

Karin Magnusson

Jens Magnusson

Kent Ahlgren


Camilla Stolpe

Laila Johnsson

Robert Meckelburg

Lena Clarén

Lene Vinterbladh

Tävlingsdansare 2017


Från vänster:

Annika Rosenqvist

Lasse Rosenqvist

Mikael Ewald



Jessica Ekman

Stefan Riese

Jessica Blomqvist

Från vänster:

Suzanne Jensinger

Kent Ahlgren

Ingvar Sundqvist



Lena Clarén

Fredrik Persson

Matilda Björk

Från vänster:

Jens Magnusson

Karin Magnusson

Benny Johansson



Anette Johansson

Madeleine Salomonsson

Nicole Fridvall

Från vänster:

Elin Kellersson

Ulrika Lindström

Håkan Hansson



Agneta Morén Olsson

Benny Olsson

Martina Gregorius

Från vänster:

Mattias Gregorius

Emma Carlsson

Rikard Nygren




Jannica Nilsson

Henric Salomonsson

Ann Johansson



Externa kursledare 2017


Från vänster:

Annicka Jörgensen

Henrik Jörgensen

Susanne Persberg



Thomas Persberg

Tobias Wallin

Helena Fransson





Robin Sandell

Gunilla Lundberg

Festkommitté


Från vänster:

Marie Åstrand

Robert Alexandersson

Eva Oldhammer (sammankallande)



Lena Ekelund

Mia Andersson

Ingrid Olofsson

Från vänster:

Marie Jansson

Olof Jansson

Minnie Sjöstedt

Valberedningen


Från vänster:

Peter Larsson (sammankallande)

Bengt-Inge Bengtsson

Gunilla Andersén

Lokalansvariga


Från vänster:

Dennis Johnson (lokalbokning)

Mats Meijer (städning)

Bruno Mårtensson (fastighetsägare)

Ansvariga nycklar & medlemskort


Evert Lindén (medlemskort)

Håkan Stanley (ansvarig nycklar)

Ansvariga hemsidan


Från vänster:

Håkan Raflund

Stefan Riese

Mats Meijer

Ansvariga HLR & utbildningar


Från vänster:

Lene Vinterbladh

Suzanne Jensinger

Ansvarig profilkläder & teaterombud


Pia Fagerström (profilkläder)

Marie Jansson (teaterombud)

Ansvariga ljud, brandsäkerhet & elinstallationer


Från vänster:

Mats Meijer

Thomas Hagman

Ansvarig kaffe & kakor


Eva Persson

Ombud Svenska Danssportförbundet (DSF) och ombud Skåne-Hallands Danssportförbund (SHDSF)


Från vänster:

Suzanne Jensinger (DSF/SHDSF)

Fredrik Persson (DSF/SHDSF)

Tävlingsansvarig & tävlingsledare


Lena Clarén (tävlingsansvarig)

Emma Carlsson (tävlingsledare)

Föreningsadministratörer Aktivitetskort på Nätet (ApN)

Från vänster:

Håkan Raflund

Evert Lindén

Suzanne Jensinger

Framtidsgrupp Gåsasteget - ÖDF


Håkan Stanley

Suzanne Jensinger